Smaakmakers_campagnephotography_web-12.jpg

"Vergeet Amsterdam, bezoek Breda!"


Guido de Bue
Eigenaar van De Stripspecialist

Sluiten

“Hé, moet je eens luisteren. Dat bourgondische wat wij altijd maar roepen over Breda, hè… Das echt niet onderscheidend. Vreten en zuipen kan je in iedere stad.” Juist ja. Guido de Bue is er één van dik hout zaagt men planken. Een geboren en getogen Bredanaar met het hart op de tong. “Weet je, ik werk in de binnenstad, ik woon in de stad en ik heb gewoon een mening over de stad.”

 

“Kijk, het gaat mij er niet om dat ik iedereen overtuig van mijn mening, maar ik vind dat een Bredase Smaakmaker spraakwater moet hebben. Dat hij stelling neemt.” Guido heeft over veel zaken in zijn stad een mening, maar één thema gaat hem echt aan het hart: “Er is helaas weinig aandacht voor de detaillist in Breda. Veel evenementen zijn alleen gericht op de Grote Markt en de horeca. Niks tegen een mooi evenement, maar vergeet de straten, wijken en buurten rondom het centrum ook niet.”

 

“Kijk, ik verkoop zelf stripboeken. Hoor jij wel eens iets over strips in de media? Ja, misschien zo nu en dan als er een lesbisch stel staat in de Donald Duck, maar vaker niet. Ik vind dat jammer. Wat er dan met mij gebeurt, is dat ik een soort zendingsdrang krijg. Ik wil dan iedereen vertellen: lees meer strips! Datzelfde gevoel krijg ik soms ook bij Breda. En dan vooral doordat wij als kleine ondernemers niet altijd profiteren van stadspromotie, zoals de grote ketens in de Barones. Ik zoek dan elk podium dat ik kan vinden om ons verhaal te doen. En dat verhaal luidt: Loop eens een straatje verder! Het is echt de moeite waard.”

“Zelf ziet Guido wel mogelijkheden voor de omliggende straten, wijken en buurten. “Zo’n wijk als Belcrum, daar wilde je 20 jaar geleden nog niet dood gevonden worden. Tegenwoordig is het een van de hipste wijken van Nederland. Je ziet daar een goede synergie van mensen uit de culturele hoek en bewoners. Samen gaan ze aan de slag en maken er iets van.” Naast het centrum is er dus genoeg moois te zien in Breda. Wat raadt Guido zelf aan? “Vergeet Amsterdam, bezoek Breda! Ik ontdek nog elke dag wat nieuws in de stad. Zoals laatst nog tijdens Bootje Varen Breda, wanneer je Breda vanaf het water ziet. Toch echt anders dan vanaf het land. Ook mooi: de Historische Kilometer. Zeer de moeite waard. Onlangs had ik mensen uit Engeland in de winkel. Ze waren op doorreis naar Maastricht om daar een dagje te winkelen. Ik vertelde vol enthousiasme over de verschillende mooie plekken van Breda. Vijf uur later zag ik ze door mijn winkelraam naar hun auto lopen. Ik had ze blijkbaar weten te overtuigen om de dag in ons mooie Breda door te brengen...”

Bekijk video

Andere Smaakmakers

Gerard van den Berg

Vrijwilliger in de kunst- en cultuursector

BDD_jeroen_ingezoomd_website.jpg

"Kunst is voor een stad het cement van de samenleving”

Gerard van den Berg
Vrijwilliger in de kunst- en cultuursector

Bekijk smaakmaker

Rosine Antersijn

Hartelijke vrijwilliger

rosine.jpg

"Accepteer iedereen om je heen, zo maak je het leven fijn voor jezelf en anderen."

Rosine Antersijn
Hartelijke vrijwilliger

Bekijk smaakmaker

Tijn Kapteijns

Festivaldirecteur van o.a. Ploegendienst Festival en oprichter Kairos

klein3.jpg

"Ik laat Breda dansen van plezier."

Tijn Kapteijns
Festivaldirecteur van o.a. Ploegendienst Festival en oprichter Kairos

Bekijk smaakmaker

Mariëlle Houben

Voormalig voorzitter van Nootwaar en cultureel verbinder

klein2.jpg

"Ik geef Bredase amateurs een podium."

Marielle Houben
Voormalig voorzitter van Nootwaar en cultureel verbinder

Bekijk smaakmaker

Voeg jouw eigen Bredase Smaakmaker toe!

Ken jij (of ben jij) een Bredanaar met een bijzonder verhaal? Vertel het ons!

Smaakmaker toevoegen